Technologia

BUGrip®

BUGrip® jest nazwą chwytnej technologii opracowanej przez firmę Icebug. Podeszwa BUGrip® jest zrobiona ze specjalnej mieszaniny gum i ma 15-16 zintegrowanych stalowych kolców (szkic 1). Kolce pracują niezależnie od siebie i nie są zupełnie stałe. Podczas chodzenia czy biegu, kolce są wciskane w głąb podeszwy. Głębokość wciśnięcia zależy od nacisku wywieranego przez użytkownika i oporu jaki wywiera podłoże.

SPRYTNE KOLCE
Kolce dynamicznie dopasowują się do powierzchni i zapewniają najlepszą możliwą przyczepność. Dlatego nazywamy je "sprytnymi kolcami"

Na śliskich powierzchniach (np. lodzie, śniegu, błocie, mokrym drewnie i trawie) kolce wystają i "chwytają" się powierzchni (szkic 2). Na twardych i stałych powierzchniach (jak asfalt lub beton) kolce są wciskane w głąb podeszwy (szkic 3).

Na twardych i nierównych powierzchniach (np. kamienie i skały) niektóre spośród kolców są wciskane, podczas gdy inne wystają. Efekt ten powoduje kombinacja gumy i stalowych kolców mających kontakt z podłożem.

Kolce używane w technologii BUGrip posiadają nawęglane końcówki zwiększające ich trwałość. Technologia BUGrip jest chroniona kilkudziesięcioma międzynarodowymi patentami.

UWAGA!

Produkty z BUGrip nie są polecane do używania wewnątrz pomieszczeń, gdyż mogą uszkadzać podłogi. Również ryzyko poślizgnięcia się może wzrosnąć na niektórych powierzchniach. Icebug nie gwarantuje, że używając produktów z BUGrip nigdy się nie poślizgniesz. Firma Icebug nie bierze odpowiedzialności za ewentualne poślizgnięcie się.

BUGdri

Technologia BUGdri umożliwia zachowanie suchych stóp. Składa się z wodoodpornej membrany w postaci skarpety z klejonymi szwami umieszczonej pomiędzy zewnętrzną a wewnętrzną warstwą buta. Każda skarpeta jest indywidualnie testowana w celu eliminacji nieszczelności.

Dane techniczne membrany (wg standardu JIS)
Wodoodporność: 10.000 mm słupa wody
Paroprzepuszczalność 1.000 g/m2/24h

STABILNA PODESZWA
W zaznaczonej części podeszwa jest wyprofilowana pomiędzy uformowanym z EVA elementem środkowym w ten sposób, aby jak najlepiej obejmować podbicie stopy. Daje to doskonałą stabilizację i bezpieczeństwo kroku w najtrudniejszym terenie. Ten kształt podeszwy zastosowano we wszystkich dostępnych modelach.

NISKI PROFIL PODESZWY POŚREDNIEJ (Slim profile midsole)
Zastosowana w obuwiu RACING zapewnia bardziej bezpośredni kontakt z podłożem, powodując optymalną kontrolę kroku podczas zmieniającego się podłoża.

ŚREDNI PROFIL PODESZWY POŚREDNIEJ (Medium profile midsole)
Zastosowana w obuwiu RACING zapewnia bardziej bezpośredni kontakt z podłożem, powodując optymalną kontrolę kroku podczas zmieniającego się podłoża.

ANATOMICZNA WKŁADKA (Anatomical insock)
Uformowana, wyjmowana wkładka dająca dodatkową amortyzację. Specjalne kanały wentylują stopę stwarzając mikroklimat wewnątrz buta.

STABILIZATOR
Uformowana z tworzywa TPU stabilizacja umieszczona jest pomiędzy zewnętrzną a wewnętrzną warstwą podeszwy, tuż pod sklepieniem stopy. Powoduje ona skręcania się podeszwy podczas użytkowania.

OCHRONA PRZED PRONACJĄ (Anti-pronation dual density)
Tłumiąca pianka EVA środkowej warstwy podeszwy składa się z dwóch elementów o różnych sprężystościach. Wewnętrzna jest twardsza. U osób z tendencją do koślawienia stopy (pronacji) powoduje utrzymanie jej w neutralnym położeniu.

KONTROLA WILGOTNOŚCI
Wyściółka o konstrukcji siatki stwarza odpowiedni mikroklimat odprowadzając pot na zewnątrz warstwy.

MATERIAŁY NIEABSORBUJĄCE WILGOCI
Materiały chłoną wilgoci, co czyni je lżejszymi. Ma to kluczowe znaczenie gdy liczy się każdy dodatkowy gram.

WOOLPOWER®
Matriał składająca się w 60% z wełny Merino i w 40% z nylonu. Powstał w Szwecji w latach 70-tych. WOOLPOWER charakteryzuje się doskonałymi parametrami izolacyjnymi i niezwykłą delikatnością i miękkością wełny Merino. Bielizna wykonana z tego materiału stanowi wyposażenie armii szwedzkiej.

ARCHFLEXSYSTEM®
Innowacyjna wkładka do butów opracowana przez ortopedów we współpracy z biegaczami. Budowa wkładki posiada miejsca absorbujące pod wpływem wagi ciała energię, a następnie ją oddając. Dodatkowy efekt masowania, pozwala użytkowanie obuwia bez efektu zmęczenia stóp przez wiele godzin. Więcej na www.archflexsystem.com 

STREFA KOMFORTU
Strefa komfortu pokazuje obszar we wnętrzu buta, w którym przy danej temperaturze otoczenia zachowane są parametry przyjazne dla stóp.

Tabela konwersji rozmiarów
EUR 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47
US 7 7,5 8 8,5 9 9,5 10 10,5 11 11,5 12 13
USL L5,5 L6 L6,5 L7 L7,5 L8 L8,5 L9 L9,5 L10 L10,5
UK 3 3,5 4 4,5 5 5,5 6 6,5 7 7,5 8 8,5 9 9,5 10 10,5 11 12
Dł.stopy cm. 22 22,5 23 23,5 24 24,5 25 25,5 26 26,5 27 27,5 28 28,5 29 29,5 30 31